Vyberte stránku

Jak na nás působí a jak nás ovlivňuje zvuk? Jak se budete cítit po 10 minutách strávených v lese a jak, po 10 minutách na rušné křižovatce ve špičce? A to co nejvíce ovlivní vaše pocity, je právě zvuk.

Zvuk je všude a prostupuje vším. Vlastně je prvotní vibrací. Všechno je ve své podstatě jen energií a vibrací, kmitající na určitém kmitočtu, a naše smysly z toho pak dělají zrakové, sluchové, nebo jiné vjemy. Ale podstata všeho je vibrace – zvuk. A ten ovlivňuje hmotu a hlavně vodu, která je nejlepším nosičem informace, více než si myslíme, jak můžete níže i vidět. Vědci zkoumající subatomární částice prohlásili “V určitou chvíli jsme pochopili, že abychom uviděli skutečnost, musíme se přestat dívat a začít naslouchat.” Protože zvuk je původní a nejvíce nás klame právě zrak, kterému paradoxně přikládáme největší důležitost. Takže i z vědeckého pohledu nás zvuk vlastně neovlivňuje, ale vytváří. Existují určité frekvence a vibrace, které jsou vysoce harmonizující. Patří mezi ně například zvuk slabiky OM, který je podle véd a jiných tradic prvotním zvukem univerza, který vše vytváří a harmonizuje, zní na pozadí všeho. Když budete někde, kde je opravdové ticho ( což se Vám ve městě asi nepodaří)  a úplně se ztišíte, co uslyšíte? Ticho? Vyzkoušejte to a  opravdu se zaposlouchejte, budete překvapeni.

Jak působí zvuk na hmotu – vodu, dokazuje ve svých výzkumech Masaru Emoto, který nechal na vodu působit určité slova a zvuky a pak zmražené krystaly vody fotil. A naše tělo je z více než 70% tvořeno právě vodou.

 

Můžete se také podívat jak působí určité frekvence na krystaly soli a pře-uspořádávají jí do určitých obrazců. Čím vyšší frekvence, tím harmoničtější obrazce. A s námi je to stejné. Naše myšlenky a slova která pronášíme jsou frekvencemi které ovlivňují a vytvářejí naši realitu, více než si umíme představit. Celek se ale vylaďuje na stále vyšší frekvence. Představte si sebe jako zrníčko, které je buďto v harmonii s celkem, anebo ne. Vlastně ani nemůže nebýt v harmonii. Frekvence – záměr universa celku na něj stejně působí a zrníčko se buďto lehce přizpůsobí, anebo bude bojovat a bude mu to trvat déle. Zrníčku -nám byla totiž dána svobodná vůle. Je to ale jen otázkou času, kdy se stejně přeuspořádá.  To okolní vibrace ho -nás pře uspořádává do obrazce potřebného pro celek. A my jsem buď v harmonii, v souladu s celkem a cítíme se dobře, nebo ne.

Zapojíme li vodu jako základní element vytvářející a udržující život uvidíme jak voda reaguje na zvuk podle měnících se frekvencí. Při frekvenci 24hz se z pramínku vody padajícího přímo dolů stane sinusoida. Při zvýšení frekvence o jeden hertz, na 25hz, voda vypadá, jako by padala dolů ve vývrtce, zatímco při frekvenci 23hz je tento efekt opačný. Pramen působí, jakoby tekl nahoru.

Je úžasné vidět jak zvuk působí na hmotu a vodu. Ještě úžasnější je to zažít na vlastní kůži. Po celé republice se konají OM healingy, kde se necelou hodinu zpívá ve skupině právě zvuk OM. Je to nesmírně harmonizující a blahodárné na naše tělo, naše pocity a mysl. Pokud jste z okolí Ostravy tak třeba tady: https://www.tomasmultana.cz/om-healing-leceni-zvukem/

Comments

comments

Share This