Vyberte stránku

V poslední době mne mocně fascinuje a zajímá zvuk.  Zajímají mne hlavně zvuky, tóny a vibrace, které mají tu sílu nás aktivovat, probouzet, léčit. Všechny vyspělé civilizace, které tady byly před námi, se zvukem, matematikou, posvátnou geometrií pracovali na velmi vyspělé úrovni,  ke které se zatím jen pomalu přibližujeme a mlhavě tušíme.Už několikrát jsem měl tu možnost zakusit, že jsme národem teoretiků a rádi opakujeme zažitá dogmata a mnohdy ta, která už jsou dávno vědou zbořena a nahrazena novými. Jenomže my se to takto učili. A když nám říkali, že to tak je, tak to tak přeci je. Jenže ono je to už všechno jinak. Dnešní technika nám umožňuje úžasné věci, například díky Cymatice -vidět zvuk.

violin_cymaglyph1

Je úchvatné pozorovat jak každá frekvence sebou nese určité geometrické tvary známé taky z posvátné geometrie, do kterých je zakódován celý známý život. A aby mohla tato geometrie vzniknout je zapotřebí právě zvuku. Níže můžete vidět jak je zvuk schopen vytvarovat kapku vody do určitého tvaru – geometrie. Díky Cymatice můžeme tuto frekvenci – zvuk vidět viz obrázek vlevo dole a když pak vystavíme této frekvenci hmotu (zrnka písku, nebo vodu) začne se pře uspořádávat a měnit tvar právě podle tohoto vzoru, viz obrázek vpravo dole. Když změníte frekvenci změní se geometrie. Je to úžasné sledovat, jak zvuk ne jen působí na hmotu, ale vlastně jí uskupuje a přeskupuje- vytváří její podobu.

figure52_53 (1)

Díky přístrojům schopným zachytit naše nejjemnější vibrace,  můžeme měřit a vidět stav našich energetických center – čaker a vidět naše jemné pole energie, kterým jsme  všichni obklopeni – auru.  To co bylo kdysi jen otázkou víry a výjimečných schopností je dnes dostupné nám všem. Viz obrázky níže.

Před časem jsem si v souvislosti právě se zvukem, a naší prací s ním, říkal, že by bylo úžasné mít nějakou možnost přímo měřit, jak zvuk působí na naše energetická centra a na nás. Jenže jsem vůbec nevěděl jak. Jak už to tak ale u mne chodí, reakce na mé přání – záměr na sebe nenechala dlouho čekat a na jedné přednášce se objevil úžasný človíček, kterého zajímaly stejné věci a jen tak mimochodem má přístroje, které umí měřit právě stav našich energetických center. Pokud byste měli zájem zjistit jak na tom jste jeho web je http://www.energiesrdce.cz a jmenuje se Radek Kubla.

A tak jsme se s ním i s partnerkou na den sešli, zkoumali a měřili, co dělá zvuk s čakrami a aurou, a jak to vše tedy vlastně je…
Zaměřili jsme se hlavně na měření vlivů dlouhých tónů o určitých frekvencích, které mají nejlepší schopnost harmonizovat. Zejména tibetské mísy, terapeutické ladičky, zpívání samohlásek na určité tónině- frekvenci, a terapeutické lehátko Bodyvawe, které stimuluje zvukem právě jednotlivé čakry.

Co bylo výsledkem? Abych to shrnul, tak síla zvuku se projevovala hlavně v těchto třech směrech.

1. Harmonický zvuk a frekvence nás velice rychle zklidňují

Čakry nejsou vůbec v klidu, vždy mocně pulsují a neustále se mění,  tak jako těká naše mysl.  Harmonický zvuk a frekvence, ať už zpívané nebo jen poslouchané, je vždy velice rychle v rámci minut zklidnili. Ustálí se tak, jako se ustálí naše rozvířená mysl.  Jsme relaxovaní, zklidnění a cítíme se uvolněně.
2. Zvuk nás vycentruje a vede dovnitř k sobě

Aura se stáhne, přestaneme vydávat energii ven a zvuk nás automaticky vede ke vnímání sebe. Vede pozornost dovnitř. Propojujeme se sami se sebou s naším pravým já a vnitřním vedením. Barvy aury se přiblíží k fialové a bílé viz foto.

Čakry pře zpíváním do čakre a po

Žijeme ve světě, kde všichni usilují o naši pozornost. A tak jí vesele vydáváme všemu okolo, všem jiným a na nás moc nezbývá. A tak mít způsob, který nás rychle vede k sobě, je víc než prospěšné. Byli jsme obdarování úžasným nástrojem, který umí vyrábět zvuk a rozrezonovat celé tělo a všem buňkám dopřát energetickou masáž a vyživující koupel. Bohužel ho téměř vůbec nevyužíváme. Přitom jej máme stale s sebou. Na seminářích učíme lidi využívat tento nástroj. Představte si, že byste zvukem doplňovali energii, tišili bolest. To vše zdarma, žádné pilulky energetické drinky a jiné, máte ten nástroj vždy po ruce, tedy spíše v krku .o)

3.Zvuk a frekvence sjednocuje, propojuje a vylaďuje – všichni se dolaďujeme tomu, čemu jsme vystaveni

Radek, už samozřejmě, měřil spousty lidí a žasl, když viděl, jak nás frekvence, které jsme poslouchali, sjednotili. Sám říkal “ Tak toto jsem ještě neviděl, každý má jedinečnou auru a čakry dvou lidí nebyly ještě nikdy stejné a teď je máme stejné všichni tři”. To se opakovalo i u frekvencí jiných čaker, ale u srdeční to bylo nejmarkantnější. Viz foto.

Aura a čakry srdeční frekvence

Jak už jsem psal výše, v určitých frekvencích jsou zakódovány určité vzorce, určitá geometrie, a tak když náš často “rozladěný “ systém vystavíme těmto frekvencím, kódům a geometriím, se zpátky překódují do jejich optimálního stavu. Někde jsem četl, že se rodíme s určitou barvou naší aury a ta se už pak moc nemění. Tak tady vidíte, jaký je to blábol. Aura se mění neustále, je živá a reaguje na to, na co myslíme a jak se cítíme.

Další zajímavou informací bylo, že když se zpívaly určité samohlásky   U O A E I,  které podle dostupné literatury a všech mnou prozkoumaných informací na internetu , mají aktivovat a harmonizovat čakry, tak to s nimi moc nedělalo.  Vlastně vůbec nic. To co mělo vliv je, jak modulujeme právě onu samohlásku, jaký prostor v ústech vytvoříme, a jak se zvuk může formovat.  Až teprve při určité modulaci samohlásek se začali čakry aktivovat a to i když člověk nezpíval zrovna přesně a byl trochu mimo frekvenci dané čakry – falešný. To naopak nemělo vliv vůbec. Ale zásadní bylo to, jak vytváříme a modulujeme právě tyto samohlásky.  Takže jsme se z toho poučili a přinášíme tyto novinky do našich seminářů „Síla zvuku a zpívání do čaker“ nebo  „Síla zvuku a  tajemné Solfeggio frekvence“ kde učíme lidi právě takto využívat a modulovat hlas.bubble-of-sound-video-production-sydney1

Pro mne je závěrem potvrzení, že zvuk a vibrace mají velkou sílu, kterou působí nejen na naše buňky a hmotné tělo, ale také na naše emoce a náš energetický systém. Tato síla je velice jemná, ale má zásadní vliv. Je vcelku jedno, jestli si koupíte Tibetskou misku, která vám bude sedět, nebo budete poslouchat harmonické Solfeggio frekvence, nebo frekvence jednotlivých čaker, ať už z you tube nebo z terapeutické ladičky. Nebo budete více v přírodě a vystavíte se zvukům, které jsou složeny z harmonií. Budete poslouchat a hrát na nástroje, které mají přírodní ladění a mají tonální rozsah který má potenciál nás uzdravovat a léčit. Zvuk je něco, co na nás působí dennodenně a nevyhneme se působení různých frekvencí , od těch slyšitelných tramvaj, letadlo, lednička, televize ( schválně se zaposlouchejte ), až po méně slyšitelné, ale přesto přítomné.  Radiové vlny, wifi vlny a mnoho dalších. Žijeme ve světě, který je doslova prošpikován frekvencemi a zvuky, bohužel většinou nás tyto frekvence rozlaďují a nepůsobí na nás blahodárně a tak je opět jen na nás, co s tím uděláme. Osobně jsem se rozhodl pro krásný život plný souzvuku a harmonie, a tak pro to každý den něco dělám a ladím se, zpívám si.

Comments

comments

Share This